Pracovní snídaně na téma "Mediace - alternativní řešení sporů"

aneb jak aktivně a efektivně vyřešit spor, neztratit obchodního partnera a případně získat nové další možnosti a příležitosti.

Řešení sporů cestou mediace je nikoli častým ale často by mohlo být efektivním řešením sporů za situace, kdy strany chtějí zachovat důvěrnost sdílených informací, mají zájem dosáhnout rychle uspokojivého a dlouhodobého řešení, nechtějí zbytečně vynakládat peníze na dlouhé soudní řízení s nejistým výsledkem a naopak mají zájem sami aktivně hledat řešení v širších i mimoprávních souvislostech.

Cílem semináře je seznámit se s mediací jako alternativou k soudnímu řešení sporu, jaký je průběh mediace a jaké nároky na účastníky mediace klade, co je možné od mediace očekávat a jak se na ni připravit.

Termíny

2. Q 2020

Délka semináře

začátek 9:00, předpokládaný konec 11:30

Lokalita

Ovocný trh 572/11, 110 00 Praha 1

Kdo školí

Mgr. Ing. Tereza Kučerová, právnička a zapsaná mediátorka

Cena

2 490 Kč

V ceně je zahrnuto občerstvení a tištěné materiály

Sleva 10 % při objednání přes mobilní aplikaci addConsulting

V případě účasti více osob z jedné firmy je poskytována sleva 10 % na každou další osobu. Pokud účastník doporučí školení dalším 5 osobám, které si školení závazně objednají, získá slevu 100% nebo další školení (jednodenní) dle vlastního výběru zdarma.

Vybrané okruhy snídaně


  • Mediace - co to vlastně je a v čem se odlišuje od jiných řešení sporů
  • Soudem nařízené první setkání s mediátorem - co dělat, když má soud v úmyslu nařídit stranám první setkání s mediátorem
  • Jaké jsou možnosti a povinnosti stran v případě soudem nařízeného prvního setkání s mediátorem včetně jejich důsledků na soudní řízení
  • Jak se na mediaci připravit
  • Mediace a její průběh - co se bude dít, pokud se strany rozhodnou zahájit vlastní mediaci
  • Účastníci mediace, jejich možnosti ovlivnit průběh mediace a vliv na výsledek mediace
  • Výsledek mediace - na co si dát pozor, aby výsledek mediace naplnil očekávání účastníků


Každý okruh bude zaměřen na klíčové otázky a témata, jejich rozbor a doporučení pro praxi včetně ilustrativních příkladů. U každého okruhu bude ponechán dostatečný prostor pro diskuzi.

Registrace

Způsob platby - převodem. Po objednání vystavíme a emailem odešleme zálohovou fakturu. Rezervace bude platná až po připsání peněz na náš účet.

Každému účastníkovi budou zaslány detailní informace emailem.