Mezinárodní přeprava zboží z pohledu dopravce i majitele zásilky - odpovědnost, rizika, škody

Spolu se vzrůstajícími nároky na rychlost a cenu dopravy zboží v mezinárodním obchodě bohužel roste i počet drobných a středních škod na zboží, a to jak interakcí vnějšího prostředí a (často nedokonalého) obalu, tak i vstupem lidského faktoru. Obchodníci / přepravci mohou v očekávání odškodnění ze strany dopravce tyto vlivy podcenit, ale v okamžiku zjištění škody mohou být konfrontováni jak odborným přístupem dopravce, tak rezervovanou odpovědí ze strany pojišťoven. Tento webinář by mohl některá očekávání podpořit a jiná napravit.

Termíny

n/a

Délka webináře

1 den, začátek 9:00, předpokládaný konec 15:30


Komu se hodí

Webinář je určen zejména pracovníkům exportních a importních firem, dopravních a spedičních firem, celním deklarantům apod.

Cena

3 490 Kč bez DPH

V případě účasti více osob z jedné firmy je poskytována sleva 10 % na každou další osobu. Pokud účastník doporučí školení dalším 5 osobám, které si školení závazně objednají, získá slevu 100% nebo další školení (jednodenní) dle vlastního výběru zdarma.

Kdo školí

Ing. Petr Rožek Ph.D., certifikovaný lektor Incoterms®, poradce a lektor v oblasti dopravy a logistiky

Ing. Markéta Remetančíková, pojišťovací makléř senior, SATUM CZECH/SLOVAKIA s.r.o.

Martin Slečka DiS., specialista likvidace škod senior, SATUM CZECH/SLOVAKIA s.r.o.


Připojení na webinář

Vysílání probíhá prostřednictvím MS Teams. Přístupové údaje obdrží každý posluchač před zahájením webináře na svou emailovou adresu. Stačí pak kliknout na odkaz v emailu a připojíte se do on-line školicí místnosti. Po technické stránce není vyžadováno žádné zvláštní vybavení, stačí běžný počítač se zvukovým výstupem (reproduktory nebo sluchátka), případně mikrofon. Připojit se můžete také z mobilního telefonu nebo tabletu.

Audiovizuální záznam bude účastníkům k dispozici po dobu 10 dní od skončení webináře.

V průběhu webináře můžete pokládat své dotazy formou chatu. Otázky můžete posílat také s předstihem na emailovou adresu info@addconsulting.cz.

Program

  • Smluvní strany ve Smlouvě o přepravě, jejich základní práva a povinnosti;
  • Obecná odpovědnost dopravce za škodu, výluky z odpovědnosti, hrubá nedbalost;
  • Odpovědnost dopravce dle jednotlivých druhů přeprav - rozsah a výše odpovědnosti;
  • Rizika vyplývající ze Smlouvy o přepravě pro dopravce x majitele zásilky;
  • Nejčastější příčiny vzniku škod a jejich vliv na odpovědnost a případnou likvidnost z pojištění odpovědnosti a pojištění zásilek;
  • Prevence škod;
  • Příklady z praxe.

Registrace

Způsob platby - převodem. Po objednání vystavíme a emailem odešleme zálohovou fakturu. Rezervace bude platná až po připsání peněz na náš účet.

Každému účastníkovi budou zaslány detailní informace emailem.