Webinář Určování preferenčního původu zboží a jeho prokazování v rámci preferenčního systému Evropské unie

Cílem webináře je naučit postup určování preferenčního původu zboží, který je základem pro možné uplatnění preferenčních celních sazeb v rámci preferenčního systému Evropské unie při vývozu a dovozu zboží. Určování původu zboží se využívá nejen u přímého vývozu a dovozu zboží do Evropské unie, ale např. i vnitrounijně ve výrobě při vystavování prohlášení dodavatele (důkazu původu) v rámci vnitrounijního obchodu. Kurz je cíleně zaměřen na pochopení principu a postupu, jak stanovit u zboží preferenční původ v preferenčním systému Evropské unie, včetně praktických příkladů. Účastníci se blíže seznámí i s přehledem stanovených důkazů původu používaných k prokazování preferenčního původu zboží při dovozu a vývozu zboží a i v rámci vnitrounijního obchodu.

Termíny a délka webináře

Webinář je koncipován jako dvoudenní 2 x 3 hodiny

1. část: čtvrtek 25. června 2020, 12:30 - 15:30

2. část: pátek 26. června 2020, 9:00 - 12:00

Webinářem Vás provede

Ing. Martin Štaffa, specialista na celní politiku, původ zboží a preferenční systém EU

Přes dvě desítky let působil jako odborný garant, metodik a lektor u celní správy na Generálním ředitelství cel v oblasti celní politiky (využití preferenčních celních sazeb), nepreferenčního a preferenčního původu zboží uplatňovaného v rámci mezinárodních dohod při dovozu a vývozu zboží, ale i v rámci vnitrounijního obchodu.


Komu se hodí

Kurz je vhodný pro celní deklaranty a osoby, které se již s danou celní problematikou setkaly, pro všechny pracovníky, obchodníky a podnikatele, kteří s uvedenou problematikou přijdou do styku v rámci pracovní či obchodní činnosti, nebo chtějí využít možnosti preferenčního systému Evropské unie.

Připojení na webinář

Přístupové údaje obdrží každý posluchač před zahájením webináře na svou emailovou adresu.  Stačí pak kliknout na odkaz v emailu a připojíte se do on-line školicí místnosti. Po technické stránce není vyžadováno žádné zvláštní vybavení, stačí běžný počítač se zvukovým výstupem (reproduktory nebo sluchátka), případně mikrofon. Připojit se můžete také z mobilního telefonu nebo tabletu.

Ke všem našim webinářům poskytujeme technickou podporu.

V průběhu webináře můžete pokládat své dotazy formou chatu. Otázky můžete posílat také s předstihem na emailovou adresu info@addconsulting.cz.

Cena

1 790 Kč bez DPH

Program webináře

25. června 2020 (12:30 - 15:30)


  • Preferenční původ zboží v rámci systému Evropské unie - seznámení a úvod do problematiky původ zboží;
  • Vysvětlení práce s pravidly původu zboží, definice používaných pojmů a struktura pravidel;
  • Vysvětlení základních principů a postupů při určování preferenčního původu zboží (zcela získané zboží, nedostatečné opracování, dostatečné zpracovaní a práce s kritérii pro určení původu);
  • Rozlišování původních a nepůvodních materiálů;
  • Vlastní procvičení stanovení původu včetně praktických příkladů.


26. června 2020 (9:00 - 12:00)

  • Kumulace původu - obeznámení s principem a druhy kumulace. Vysvětlení jejího uplatnění při vlastním určování preferenčního původu zboží včetně příkladů a využití v praxi;
  • Aplikace tabulky Matrix v závislosti na původu použitých materiálů při výrobě a zemi mimo Evropskou unii, do které se zboží vyváží;
  • Přehled současných preferenčních důkazů původu - forma prokazování osvědčením a samo prokazováním, vnitrounijní prokazování preferenčního původu zboží (prohlášení dodavatele);
  • Institut schváleného a registrovaného vývozce. Praktické příklady na použití prokazování v praxi.

Registrace

Způsob platby - převodem. Po objednání vystavíme a emailem odešleme zálohovou fakturu. Rezervace bude platná až po připsání peněz na náš účet.

Každému účastníkovi budou zaslány detailní informace emailem.