Brexit - plnění celních formalit a některé další souvislosti

Délka záznamu

3 hod. 55 min.

Tématem Vás provede

Mgr. Lubomír Doskočil, zástupce ředitelky odboru 21 - Celního a vedoucí oddělení 212 - Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury, Generální ředitelství cel

Ing. Jiří Štrupl, odbor 21 - Generální ředitelství cel

Jak záznam přehraju

Odkaz s audiovizuálním záznamem obdrží každý posluchač na svou emailovou adresu. Stačí pak kliknout na odkaz v emailu. Záznam Vám bude k dispozici až do 28. února 2021. S odkazem obdržíte také PDF prezentaci k danému tématu.

Cena

1 990 Kč bez DPH

Program

  • Obecné pojednání o Brexitu (jednoduchá časová osa, současný stav jednání o dohodě)
  • Možné scénáře po 31. 12. 2020 (dohoda a její obrysy, "Ne Dohoda", existuje možnost prodloužení přechodného období?)
  • Dopady na přepravu zboží (celková situace na hranicích)
  • Pohled na celní problematiku, Celní status zboží, Režim tranzitu (T1, T2), Logistická obálka, Licence na straně GB a na straně EU (zda bude postup stejný nebo zda EU zavede obdobné přechodné období /první 3 měsíce jako GB/, výjimky, zboží dvojího užití, FYTO, veterina, vojenský materiál, posouzení shody vydané autoritou GB)
  • Původ zboží (dodavatelská prohlášení, obecně při obchodu mezi GB/EU, dokončení zvláštních režimů po 31. 12. 2020, realizace fikce dočasného použití v GB, původně vyvezené zboží z EU do GB před 31. 12. 2020 a jeho vrácení do EU, následné celní řízení v EU u tohoto zboží, jak se bude prokazovat původní vývoz do GB, problematika Severního Irska, EORI, ZISZ)

Objednávka audiovizuálního záznamu webináře

včetně PDF prezentace

Způsob platby - převodem. Na základě objednávky vystavíme fakturu, po jejímž uhrazení bude na Váš email zaslán odkaz s audiovizuálním záznamem webináře.