TARIC

Webinář je zaměřen na představení databází a aplikací TARIC a TARIC CZ, s vysvětlením termínů, které aplikace používají, vysvětlení principů aplikací a ukázka jejich praktického využití. V rámci kurzu budou vysvětleny různé typy celních sazeb (valorická, specifická, zemědělský komponent apod.) a jejich druhy (tarifní kvóty, autonomní tarifní suspenze, antidumpingová a vyrovnávací cla, dodatečná cla apod.).

Termíny

Záznam webináře z 1. 12. 2022 k dispozici na vyžádání. Kontaktujte nás emailem nebo telefonicky.

Délka webináře

začátek 9:00, předpokládaný konec 15:30

Cena

2 990 Kč bez DPH

V případě účasti více osob z jedné firmy je poskytována sleva 10 % na každou další osobu.

Webinářem Vás provede

Bc. Alice Holíková, oddělení TARICu - Generální ředitelství cel

Připojení na webinář

Vysílání probíhá prostřednictvím MS Teams. Přístupové údaje obdrží každý posluchač před zahájením webináře na svou emailovou adresu. Stačí pak kliknout na odkaz v emailu a připojíte se do on-line školicí místnosti. Po technické stránce není vyžadováno žádné zvláštní vybavení, stačí běžný počítač se zvukovým výstupem (reproduktory nebo sluchátka), případně mikrofon. Připojit se můžete také z mobilního telefonu nebo tabletu.

Z webináře bude pořízen audiovizuální záznam, který bude k dispozici všem účastníkům celého Seriálu celních webinářů.

V průběhu webináře můžete pokládat své dotazy přímo prostřednictvím mikrofonu nebo formou chatu. Otázky můžete posílat také s předstihem na emailovou adresu info@addconsulting.cz.

Program webináře

  • Úvod do problematiky TARIC: co je TARIC, co je TARIC CZ, právní závaznost, účel použití a využití
  • TARIC kódy, přídavné kódy: Co jsou TARIC kódy, jejich vznik, účel a použití, co jsou přídavné kódy, jejich vznik, účel a použití
  • Opatření: Rozbor informací, které TARIC/TARIC CZ zobrazuje - přehled netarifních opatření (zákazy a omezení)
  • Opatření: Rozbor informací, které TARIC/TARIC CZ zobrazuje - přehled a vysvětlení tarifních opatření (celní sazby, tarifní kvóty, suspenze, antidumpingová a vyrovnávací cla, dodatečná cla...)
  • Popis aplikací TARIC a TARIC CZ a ukázka jejich využití

Registrace ne webinář

nebo se můžete přihlásit na celý SERIÁL CELNÍCH WEBINÁŘŮ za zvýhodněnou cenu, který Vám poskytne ucelený pohled na celní problematiku ZDE

Způsob platby - převodem. Po objednání vystavíme a emailem odešleme zálohovou fakturu. Každému účastníkovi budou zaslány detailní informace emailem.